Elon Musk ponownie pobudza Dogecoin wśród świeżego „silnego zainteresowania“ altcoinami

Musk ma być gospodarzem Saturday Night Live, co jak sam mówi, zrobi jako „The Dogefather“, podczas gdy DOGE/USD wystrzeliwuje w górę o ponad 20%.

Dogecoin, kryptowaluta oparta na memach

Dogecoin (DOGE), kryptowaluta oparta na memach, która jest ulubieńcem Elona Muska, ma nową datę w swoim dzienniku cenowym – występ Muska w Saturday Night Live.

W środowym tweecie Musk opisał siebie jako „The Dogefather“, przygotowując się do poprowadzenia popularnego amerykańskiego programu telewizyjnego 8 maja.

Musk jest dobrze znany ze swoich PR-owych wyczynów, jeśli chodzi o Crypto Bank, a jego wpisy w mediach społecznościowych często powodują wzrost cen – coś, co również przyniosło korzyści Bitcoinowi (BTC).

To znany scenariusz dla fanów Dogecoin, najnowsza runda rozgłosu Muska natychmiast napędza odbicie DOGE/USD, który wzrósł o 20% w ciągu kilku godzin w momencie pisania tego tekstu.

Poprzedni spadek cen Bitcoina drogo kosztował sektor altcoinów, a DOGE znalazł się znacznie poniżej swojego niedawnego rekordowego poziomu 0,47 USD.

Ten szczyt był również spowodowany po części przez Muska, który obiecał „umieścić dosłownego Dogecoina na dosłownym Księżycu“ poprzez ostatni start rakiety jednej z jego firm, SpaceX.

W zeszłym tygodniu odbyło się zaimprowizowane „święto“, nazwane „Dogecoin Day“, w ramach którego próbowano podnieść cenę DOGE do stratosferycznego poziomu 4,20$, aby zdążyć przed startem, co ostatecznie nie spełniło oczekiwań.

Analityk widzi szeroką siłę altcoinów

Najnowszy tweet mimo to natychmiast umieścił DOGE w pierwszej trójce dziennych graczy z 20% wzrostem do 0,32 USD, pokonując Ether (ETH), który sam dopiero co osiągnął nowe maksima wszechczasów.

W międzyczasie Bitcoin nadal się wahał, nie osiągając wsparcia na poziomie 55 000 USD, co stanowiło dobrodziejstwo dla tych, którzy oczekują kontynuacji „sezonu alt 2.0“.

„To ostatnie odbicie w Altcoin Market Cap jest znacznie ostrzejsze niż odbicie po retrakcji w lutym“ – skomentowało we wtorek popularne konto na Twitterze Rekt Capital, porównując różne retrakcje w 2021 roku.

„Nawet rzeczywisty -17% kwietniowy retrakt sam w sobie jest płytszy niż ten z powrotem w lutym. Są to wszystkie znaki, które wskazują na silne zainteresowanie Altcoinami w ogóle.“

Niepotwierdzone pogłoski o tym, że Facebook ogłosi alokację BTC w swoich kwartalnych wynikach finansowych, które mają się ukazać później tego dnia, stanowiły pewien byczy kontrapunkt dla nastrojów.